Koetsier Vleeswaren duurzaam bezig
Installatiebedrijf K.J. van Dijk uit Koekange heeft vorige week 94 zonnepanelen geplaatst op het dak bij Koetsier Vleeswaren aan de Hoge Akkers in Ruinerwold. Directeur Bert Koetsier van het gelijknamige bedrijf wil daarmee een signaal afgeven dat ook grote bedrijven best duurzaam bezig kunnen zijn.
Sinds 1994 produceert Koetsier Vleeswaren vanuit een hypermodern onderkomen op het industrieterrein van Ruinerwold, met behulp van de nieuwste productiemiddelen, een rijk gamma aan onderscheidende vleeswaren. Waarbij authentieke kwaliteit gekoppeld aan vakmanschap hoog in het vaandel blijven staan. Vorig jaar oktober is het bedrijf vergroot met een extra hal, waarop vorige week de 94 zonnepanelen zijn geplaatst.
Voor Joachim van Dijk was het eveneens een bijzonder project. ‘We plaatsen wekelijks zonnepanelen. Maar vaak gaat het dan om enkele tientallen. Niet vaak van deze omvang’. De zonnepanelen leveren op jaarbasis ongeveer 19000 kilowatt op aan energie. Voldoende om gemiddeld 12 tot 13 huishoudens per jaar te voorzien van stroom. Koetsier kan daarmee het vleeswarenbedrijf voor een gedeelte voorzien van eigen stroom.