Ruinerwold maakt korte metten met Weerdinge

Nadat Ruinerwold eerder deze maand met 1-0 won van Weerdinge mocht het ditmaal op bezoek op sportpark ‘De Luwte’. Vorig jaar werd het aldaar nog een verhit potje met de nodige doelpunten en rode kaarten, waardoor het afgereisde publiek benieuwd was wat het dit keer kreeg voorgeschoteld.

Ruinerwold gaf Weerdinge direct de indruk voor niets meer of minder dan de drie punten naar Emmen te zijn gekomen. Die boodschap kwam goed over, want Kevin Loof schoot na een dik kwartier spelen redelijk ongehinderd de 0-1 binnen. Vanaf dat moment werd het eenrichtingsverkeer. Weerdinge had ter vervanging van topscorer Veenstra twee centrale verdedigers in de spits staan – soms werkt iets, soms ook niet – welke goed in de tang zaten bij hun Ruinerwoldse vakgenoten.

Lang kon de 0-2 dan ook niet uitblijven en tien minuten voor rust schoot Per Ove Boxem de 0-2 tegen de touwen. Na rust wist Ruinerwold goed door te drukken. Heel even leek Weerdinge zich in het spel te gaan mengen, maar juist op dat moment haalde Kevin Loof de trekker over voor de beslissende 0-3. Na deze derde treffer had het ook zomaar een doelpuntenregen kunnen worden, want Ruinerwold voetbalde de nodige kansen bij elkaar. Weerdinge leek met minimale inspanning een maximale score te willen voorkomen en met het nodige fortuin wist het de schade enigszins beperkt te houden. Weerdinge bracht daarbij met nummer 13 – type Tyson Fury – nog een laatste reddingsboei in, maar ook hij kon de deur niet op slot krijgen. Invaller Stijn Smid mocht zodoende in de laatste twintig minuten twee keer aanleggen vanaf elf meter, na scherpe observaties van de leidsman. Smid hield, ondanks een keeperswissel, oog-in-oog met beide doelmannen het hoofd koel en staat daarmee, met ingang van de laatste speelronde, op gelijke hoogte met Hoogersmilde topscorer Danes.

Na 93 minuten zat het erop en kon Ruinerwold daarnaast een extra bonus in ontvangst nemen met het zien van de uitslagen. Concurrenten Smilde’94 en Hoogersmilde lieten de punten liggen, waardoor Ruinerwold naar plek 3 op de ranglijst is geklommen. Deze plek geeft recht op deelname aan de nacompetitie, waar Ruinerwold zich volgende week bij winst op Witteveense Boys van kan verzekeren. Wegens de nodige vragen over de nacompetitie regeling, een kleine toelichting:
– Houdt Ruinerwold plek 3 vast, dan start het de nacompetitie in de halve finale.
– Klimt Ruinerwold volgende week naar plek 2 op de ranglijst, dan speelt het direct de finale.
– Verslikt Ruinerwold zich tegen Witteveense Boys, dan staat het mogelijk met een drup aan de neus.
Genoeg reden om volgende week op het sportpark te komen kijken dus.
Tot dan!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.