Start participatietraject verkenning windenergie Ruinerwold-Noord
Gemeente De Wolden start deze maand met het participatietraject voor de verkenning naar windenergie bij Ruinerwold-Noord. In dit traject staat samenwerking met inwoners en belanghebbenden centraal. Het proces moet leiden tot een onderzoeksopzet om de verkenning naar windenergie te kunnen uitvoeren en wordt geleid door een onafhankelijk voorzitter.
Het doel is om samen met de inwoners te bepalen welke onderwerpen onderzocht moeten worden, zodat duidelijk wordt wat de voor- en nadelen van windenergie zijn. Deze aanpak moet leiden tot een breed gedragen onderzoeksopzet, waarmee in een volgende fase het inhoudelijke onderzoek kan worden uitgevoerd.
Gelijktijdig geeft het college van burgemeester & wethouders ruimte aan het verzoek van dorpsbelangen en de Stichting leefbaar Zuidwest-Drenthe voor een onderzoek naar alternatieven voor windenergie om de energieopgave van De Wolden in te vullen. Voorwaarde is dat dit past binnen provinciale en landelijke kaders. De eerste bijeenkomst, waarin de opzet van het participatieproces wordt toegelicht, vindt eind mei plaats in de Buddingehof in Ruinerwold. Alle omwonenden zijn welkom en ontvangen hiervoor een uitnodiging. Meer informatie is te vinden op: www.dewoldengeeftenergie.nl/windenergie.
Slecht idee.
Naast het doden van vogels slijten
windmolenbladen en geven grote hoeveelheden Pfas deeltjes af die in de natuur terechtkomen.
Milieu vervuilers zijn het. Vanwege de horizon vervuiling, slagschaduw en het geluid.
Daarnaast is de energie opbrengst gering ten opzichte van de investering en het onderhoud. ( Tussen de 1200 en 1500 liter olie die regelmatig ververst moet worden )
Onderzoek een thorium reactor dan zijn al die zonneparken en windmolens niet nodig.
Of heeft dat vanwege de inkomsten niet de
voorkeur